Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

DUMANLI YOL - 7 .BÖLÜM

Featured
Yükleniyor...

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Film,Dizi,Belgesel
399 İzlenme

Açıklama

Dumanlı Yol’da Türkiye’de yaşanan sosyal gerçekler ve yaşanan çarpıklıklar sinema diliyle ekrana yansıtılıyor. Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata’nın yaptığı Dumanlı Yol’da, Vanlı Azad’ın hikayesini anlatılıyor.

Azad, 12 yıl sonra 20 gün izinle cezaevinden çıkar. Aşiretler tarafından halk kahramanlarına yaraşır bir törenle karşılanır. Ancak daha tören bitmeden halk Azad’ın tahliye olmadığını ve izinli çıktığını öğrenir. Verilen izin hapiste yakalandığı ölümcül hastalığın mükafatıdır bir anlamda. Azad’ın hastalığını öğrenen aşiret bireyleri Azad’ın hapishaneye değil, yurtdışına kaçırılmasına karar verirler ve serüven başlar.

Daha ilk gençliklerinde kız kardeşiyle berdel edilen Hane ile Azad için artık geri dönülmez bir yolculuk başlamıştır. Ne gidilen yerde emniyet ne de kaçılan yerde huzur vardır. Azad ve Hane’yi dumanlı yollar, yeşil ovalar ve kalleş pusular beklemektedir...

Azeri, İran ve Türk oyuncuların birlikte rol aldığı dizide nefes kesen bir macera, mükemmel bir sinematografi ve özgün bir kurgu var. Tamamı gerçek mekanlarda çekilen dizide, yöresel müziklerin yanı sıra Metin Karataş’ın özgün çalışmaları hikayeye gerçek bir atmosfer kazandırdı.

Azad ve Hane’nin dramatik öyküsü Kanal 7’de.

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata
Görüntü Yön: Selim Özyılmaz
Senaryo: Gani Rüzgar Şavata, İlker Barış
Kurgu: Bülent Akdil
Oyuncular: Gani Rüzgar Şavata, Mori Bahan, Fatih Polat, Gülgün Zozan, Ali Şer Şavata
Müzik: Metin Karataş

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS